Yükleniyor...

Gören Teknik Endüstriyel Mutfak Ürünleri Teknik Servisi

Pazartesi - Pazar : 08:00 - 20:00

Soğuk Hava Deposu Teknik Servisi

SOĞUK HAVA DEPOSU TEKNİK SERVİSİ

Endüstriyel soğutma cihazları çalışma prensibi değişmezken fiziki olarak soğuk zincir sürecinde en büyük halka soğuk hava depolarıdır. Et soğuk hava deposu çalışma aralığı kullanıldığı amaca bağlı olarak çalışma soğukluğu sıfır derece civarındadır. Hava deposu mutlaka kondanser üzerinde oluşan buzu eritmek için defrost özelliği barındıran rezistans ve defrost özelliği sağlayan termostatın olması gerekmektedir. Hava deposu kurulum servisi sebze ve meyvelere yönelik kurulum yapacaksa defrost özelliğini göz ardı edebilir. Çünkü soğutma sistemleri kurulum fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Merkezi sistem soğutma aksine her odanın bir kondanser ve kompresör ünitesi bağımsız olmak zorundadır. Arızalanan kompresör, oluşan drayer tıkanıklığı veya gaz kaçağı ikinci bir modüler soğuk odayı etkileme açısından risk taşımaktadır. Modüler soğutma imalatı panel sistem soğutma montaj olanağı daha esnektir. Panel soğuk oda fiyatını aşağı çekme olanağı ve soğuk odanın bir başka yere taşınıp kurulma olanağı verir. Böylece soğuk hava deposu maliyeti daha düşük olurken kalite açısından fark teşkil etmez.

Soğuk depo projesi fiziki yapısı hesaplamalardan uygulamaya geçilirken verimlilik oran toleransı farklı olmayacaktır. Soğuk hava depoları hakkında bilgi sınırlamaları da ortadan kalkmaktadır. Soğuk hava deposu arızaları kurulum sonrası ekonomik ömrünü dolduran kompresör kondanser bakır boru hattı izolasyon sandviç panel termostat fan motoru rezistans üzerinde etkili olan yıpranma süreci teknik servisimiz tarafından yüksek verimlilik oranları hesaba katılarak elektrik arıza, kompresör değişimi, fan motor değişimi, usulüne uygun gaz şarjı yapılmaktadır.

  • Soğuk Hava Deposu Sigortamı Attırıyor ?
  • Soğuk Oda'nız Buzmu Yapıyor ?
  • Soğuk Hava Deposu Soğutmuyor mu ?
  • Soğuk Hava Deposu Su'mu Akıtıyor ?
  • Soğuk Hava Deposu Gazmı Eksiltiyor
  • Soğuk Hava Deposu Fan Arızanız mı Var ?
  • Soğuk Hava Deposu Dijital Göstergeniz mi Bozuk ?
  • Soğuk Hava Deposu Sık Sık Arızalanıyor mu ?

AYNI GÜN TEKNİK SERVİS

Soğuk hava deposu hesabı izolasyon ve diş ortam sıcaklığı ve kompresörün saate ürettiği soğutma kalorisi temel alınarak yapılır. Soğuk hava deposu İstanbul Avrupa yakası bölgesinde kurulum yapılsa da güney veya kuzeyde olması verimini etkilemektedir. Soğuk hava deposu tasarımı kaliteli soğuk hava deposu kapısı kullanılırken ayrıca sürgülü soğuk hava deposu da tercih edilmektedir. Soğutma deposu projesi elektrik tesisat hattında olması gereken kaçak akım koruma termik koruma ve TSE uygun kablolama ve panolar seçimine dikkat edilmelidir. Soğutma sanayi gelişimi daha çok verimli kompresör imalatı ile poliüretan köpük ve kompozit panel ve kumanda kontrol üzerinde odaklanmaktadır. Soğutma sektörü bu çalışmalar doğrultusunda ilerlemektedir. Çift kademeli kompresör ile daha etkin sonuçlar elde edilse de henüz küçük soğutma dolaplarında uygulanmış değildir. Daha çok pistonlu kompresörler bu işi yürütmektedir. Soğutucu sistemler için geliştirilen alçak basınç orta basınç ve yüksek arka basınç kompresörler sonuçta soğutma ihtiyacını fazlası ile karşılamakta ve Soğutucu tamiri, verilen servis parça veya yeniden kurulum firmamız tarafından güvenle yürütülen işler kesinlikle yüksek düzeyde bilgi beceri ve tecrübe Ticari soğutma sistemleri ile bütünleşmiştir. Şoklama soğuk odalarında kaynaklanan arızalarda maliyet ile verim arasında oransal bağlantıda birleşmektedir. Web üzerinde aşağı da geçen ifadeler kullanıldığı takdir de teknik servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Soğuk oda servisi, soğuk hava deposu servisi, soğuk hava deposu servis, soğuk oda teknik servis, İstanbul soğuk oda servisi, İstanbul’da soğuk oda servisi, soğuk oda teknik servis, soğuk hava deposu teknik servis

Soğuk oda tamiri
Şok dolap servis

ARIZALI CİHAZINIZ MI VAR, ÜRETİMİNİZ Mİ AKSIYOR ? ACİL TEKNİK SERVİS HİZMETİMİZDEN YARARLANIN