Yükleniyor...

Gören Teknik Endüstriyel Mutfak Ürünleri Teknik Servisi

Pazartesi - Pazar : 08:00 - 20:00

Soğuk Hava Deposu Teknik Servisi

KONVEKSİYONEL FIRIN TEKNİK SERVİSİ

Konveksiyonel fırın nedir? Konveksiyonel fırın yedek parçaları? Konveksiyonel fırın nasıl çalışır? Kombi fırın markaları, İstanbul konveksiyonel fırın teknik servisleri.

Konveksıyonel fırın, elektrik veya doğal gaz ile ayrı bir bölümde üretilen ısıyı, bir fan vasıtası ile pişirme bölümünün her tarafına basınçlı ve sıcak transfer ederek yemekleri yüzde 25 süreyle daha kısa pişiren fırınlara konveksiyon fırın denir. Genel olarak, bir pişirme kazanına dönerli raflar üzerine tepsiler üst üste dizilidir, arka duvarda en az bir fana bağlı bir elektrikli motor havayı çevirmeye sağlar. Doldurma kapısında bulunan sınır anahtar ile çalışmaya hazır duruma gelen konveksıyonel fırın kumanda paneli veya dokunmatik ekran üzerinden pişirme programları seçilerek bir zaman saati (timer) ile süreyi sınırlayan ve sıcaklık ayarını dijital termostat veya mekanik termostat ile yaparak pişirir. Konveksiyonlu fırının iç sıcaklığı 150 derecenin üzerine çıktığında musluğa bağlı hortum ile fırının içerisindeki fana kısa aralık ile su püskürtülür. Gazlı ve elektrikli pişiriciler kategorisinde set üstü ocaklardan ayıran en büyük özellik pişirme kazanı sabit olup sıcaklık fan vasıtası ile transfer edilmektedir. Set üstü ocaklarda sadece vana ile kontrol edilmekte olup termokupl ile emniyet ve pilot alevi hazır bekletilerek tekrar kullanıma kolaylık sağlamaktadır. Kombine özellikle mayalama aşamasından pişirme aşamasına da geçiş kolaylığı sağlamakta bu yüzden kafe pastanelerde göz önünde pişirme imkânı da vermektedir. Bazı dezavantajları ortadan kaldırmak için kombine fırınlarda pasta börek gibi hamur işlerini rahat pişirmek için buhar jeneratörü geliştirilmiştir. Özti&Rational Buhar Konveksiyonlu Gazlı Fırın 20*1/1 Gn Ocmp 201G modelinde US6815644B1 ve US 20090250452 A1 nolu ptentler ile ürün piyasaya arz edilmiştir. Ayrıca fırın deterjanı ile kendini otomatik yıkayan konveksiyonel fırın da oldukça ilgi görmektedir.

Başlıca Teknik Servis Hizmeti Verdiğimiz Konveksiyonel Fırın Markaları

  • Şengün makine, Bil-Mak, Rational, Electrolux, Çoruh Makine, Alveo Konveksiyonel Fırın
  • Fagor, Empero, Ayfa Konveksiyonel Fırın, Acura Konveksiyonel Fırın, Bestfor Konveksiyonel Fırın
  • Coreca Konveksiyonel Fırın,Dampak Konveksiyonel Fırın, Greenoks Konveksiyonel Fırın
  • Maksan Konveksiyonel Fırın, Myco Konveksiyonel Fırın, Piron, Zanolli, Menumaster Fırın
  • Özköseoğlu Konveksiyonel Fırın, Lincoln ,İzmak, Senoven, Unox Konveksiyonel Fırın,
  • Sveba Dahlen, İnoksan, Öztiryakiler, Lainox, İnox, N’dustrio,Angelo Po Konveksiyonel Fırın
  • Perfect, İnosmart, Easycook, İnoksdesgn, Çözüm, Arisco, Zanussi, Kayalar, Kombistar Konveksiyonel Fırın

Çözüm odaklı, hızlı teknik servis desteğinden faydalanın

AYNI GÜN TEKNİK SERVİS

Pişirme bitince kapısını otomatik açan, davlumbaz aspiratörünü otomatik çalıştırıp buharı tahliye eden fırınlarda oldukça konfor sağlamaktadırlar. Konveyörle fırın da kesintisiz pişirme sağlarken plc ve el ile kumanda edilebilmekte olup kesintisiz pişirme olanağı sağlamaktadır. Ayrıca küçük işletmeler için tezgâh üstü konveksiyonel fırınlarda da birçok özellik barındırmaktadır. Endüstriyel fırın modelleri oldukça çeşitlilik göstermektedir. Sanayi fırın çalışma prensibi temelinde aynıdır. Üreticiler fırın modellerinin imalatında kullanılan sanayi konveksiyonel fırın yedek parçaları fiziki yapısını birbirinden uzak tutmaya özen göstermektedirler. Sanayi konveksiyonel fırın modelleri markaya bağlı olarak çeşitlilik arz etmektedir.Konveyörlü fırın,fikse fırını,sanayi tünel fırın,tekstil fikse fırın,bantlı fırın,sanayi fırınlar,serigrafi fırınları,boya kurutma ,teflon bantlı fırın,tel örgü bant fırın,fixe fırın,baks fırın,box fırın, fırını, taş fırın, konveyorlu fırın, kumpir fırını dönerli fırın, bacasız konveksiyonel fırın, pasta fırını, konveksiyonlu buharlı fırın döner konveksiyonlu fırın, dönerli konveksiyonlu fırın, konveyörlü pizza fırını, konveyörlü lahmacun fırını, konveyörlü kurutma fırını, konveyör bantlı fırın, konveyör kurutma fırını, konveyörlü lavaş fırını, konveyörlü pide fırını, konveyör pizza fırını doğalgazlı konveksiyonel fırın, ev tipi konveksiyonel fırın, kombi elektrikli fırın, gazlı konveksiyonlu fırın, konveksiyonlu patisserie fırın, konveksiyonlu pasta fırını, konveksiyonlu pizza fırını, konveksiyonel, pizza fırını, 4 tepsili elektrikli konveksiyonel fırın, börek fırını gibi adlandırılmış olunsa da arzu edilen sonuç; daha kaliteli ve ekonomik pişirme yönteminden ibarettir. Her çözüm kendi sorununu da beraber getirdiği için konveksiyonel fırınlarda arıza yapmaktadır. Konveksiyonel fırın teknik şartnamesine uygun montaj yapılmadığı takdirde ciddi sorun ve arızalar oluşturmaktadır. Fırın kullanma kılavuzu dikkate alınmadan uygulama aşmasında birçok aksamalarda yaşanabilmektedir. Bütün fırınlar farklı marka altında değişik modellerde imal edilmektedir. Birbirinin yerine idame edilmeyen parçalarla onlarca ekipmandan oluşturulan fırınların teknik servis sürecinde arızaları çok çabuk çözmekteyiz. Pizza fırın taş değişimi, Elektrik arızası, gaz arızası, fırın motor arızası, fırın ateşleme çakmak arızası, buhar arızası, konveksiyonel fırın elektronik kart arızası, fırın doğal gaz arızası, brülör ateşleme arızası, redüktör arızası, redüktörlü motor arızası gibi sorunlar tarafımızdan zamanında teknik servis hizmeti sağlanıp arızaları garantili tamir etmekteyiz. Ayrıca taş fırın doğalgaz dönüşümünü yapmaktayız. Taş fırın brülör fiyatı odun ile pişirmekten daha verimli avantaj sunmaktadır.İstanbul sanayi konveksiyonel fırın servisi bütün ilçelere teknik servis hizmet vermektedir. Endüstriyel fırın teknik servisimizden çözüm odaklı kaliteli servis desteğinden faydalanın.

Konveksiyonel Fırın Tamiri
Konveksiyonel Fırın Anakart Tamiri Teknik Servisi

ARIZALI CİHAZINIZ MI VAR, ÜRETİMİNİZ Mİ AKSIYOR ? ACİL TEKNİK SERVİS HİZMETİMİZDEN YARARLANIN